• 021 312 9294
  • secretariat@licsfsava.ro

  • Home   /  Noutati ( Page2 )
  • ANUNȚ PRIVIND SCHIMBAREA SĂLILOR CLASELOR 11 C, 11 E și 10 G

    LUNI 12.02.2018 ȘI MARȚI 13.02.2018, ELEVII DIN SĂLILE 207, 208, 209 ÎȘI VOR DESFĂȘURA ORELE IN SĂLILE AFIȘATE MAI JOS.

    SALA VECHE CLASA SALA NOUĂ
    207 11 C Lab. Fizică
    208 10 G S 11 (Subsol cab info din stanga)
    209 11 E Lab. Biologie

     

    0
    0

    Comunicat

    Vă informăm că este interzisă colectarea de fonduri sub pretextul
    asigurării de apă, sucuri, cafea, alimente sau orice alte produse sub
    pretextul ”protocol” pentru elevii sau profesorii implicați în desfășurarea
    examenului de bacalaureat.
    Cadrele didactice, întreg persnalul, inclusiv conducerea colegiului
    sunt total împotriva acestor inițiative și nu le tolerează sub niciun pretext.

    Conducerea CNSS

    0
    0

    Programul activităților din ”Școala altfel” 13-17.11.2017

                Nr. 2580 din 25.10.2017

    PROGRAMUL ACTIVITĂȚILOR ”ȘCOALA ALTFEL”

    DIN PERIOADA 13-17.11.2017

    Dezbătut și avizat în ședința CP , aprobat în ședința CA din 25.10.2017

    DATA CLASA INTERVAL ORAR DIRIGINTE, PROFESORI PARTICIPANŢI PROFESORI COORDONATORI ACTIVITATEA LOC DE DESFĂŞURARE
    13.11.2017 IX A 7:00-24:00 CHIRIŢĂ MIHAELA CHIRIŢĂ MIHAELA/MASCAN CRISTINA Excursie Cazanele Dunarii  Cazanele Dunarii
    13.11.2017 IX B 10:00-14:00 SANDOIU GABRIEL SANDOIU GABRIEL/SPINEANU SORIN Curs de Parapsihologie si Parafizica/discutii CNSS
    13.11.2017 IX C 09:00-14:00 GAVRILA CONSTANTIN IRINA GEORGESCU/GAVRILA CONSTANTIN Vizionare film Breakfast to Tiffany’s; discutii despre film si micro-romanul lui Truman Capote CNSS
    13.11.2017 IX D 9:00-13:00 GROSU MARIANA GROSU MARIANA CULTURAL: jurnal de calatorie intr-o tara din Europa:
    ARTISTIC: copiii au talent la: teatru
    STIINTIFIC: profesor pentru o zi: romana
    PERSONALITATI: o personalitate pe zi: muzician
    SPORTIV: un dans pe zi
    EDUCATIE PENTRU SANATATE SI ECOLOGICA:
    primul ajutor in caz de plaga
    CNSS
    13.11.2017 IX E 10:00-14:00 VOICULESCU ALINA VOICULESCU ALINA/CONSTANTINESCU STEFANIA Spectacol al Teatrului Nottara Randuieli/discutii CNSS
    13.11.2017 IX F 10:00-14:00 TROIE ADRIAN TROIE ADRIAN Vizita Romtelecom  Romtelecom
    13.11.2017 IX G 10:00-14:00 FULAŞ SILVIA FULAŞ SILVIA/DUNA MONICA/LAZARESCU GHEORGHE Spectacol al Teatrului Nottara Randuieli/discutii CNSS
    13.11.2017 IX H 8:00-14:00 TALAAT  HAMID ANCA TALAAT HAMID ANCA Sa ne cunoastem abilitatile :Origami, Pictura, Activitati in echipa CNSS
    13.11.2017 X A 09:00-13:00 STEGĂRESCU ALINA STEGĂRESCU ALINA Simpozion Interferente/Pregatire CAE/CPE CNSS
    13.11.2017 X B 9:00-13:00 NĂSTASE CONSTANŢA NĂSTASE CONSTANŢA Simpozion Interferente CNSS
    13.11.2017 X C 10:00-14:00 TACIU ECATERINA TACIU ECATERINA Spectacol al Teatrului Nottara Randuieli/discutii CNSS
    13.11.2017 X D 9:00-15:00 NISTOR ANDREEA NISTOR ANDREEA / GHEORGHE NUTI Concurs de Cultura Generala CNSS
    13.11.2017 X E 10:00-15:00 POPESCU DIANA POPESCU DIANA Jurnalist pentru o zi : vizita la Studiourile Kanal D / Lectura la Biblioteca Nationala Kanal D TV / Biblioteca Nationala
    13.11.2017 X F 8:30-12:30 STOICA NICOLETA STOICA NICOLETA Vizita la Tribunalul Sector 3 Bucuresti : asistare proces de judecata Tribunalul Sector 3 Bucuresti
    13.11.2017 X G 10:00-14:00 PORUMBEL ANDREEA PORUMBEL ANDREEA/DUMITRASCU CARMEN Spectacol al Teatrului Nottara Randuieli/discutii CNSS
    13.11.2017 X H 10:00-14:00 EVI SILVIU EVI SILVIU  Plimbare în Parcul Cişmigiu/ vizitarea Bibliotecii Nationale a Romaniei Bibliotecii Nationale a Romaniei
    13.11.2017 X I 10:00-14:00 STANESCU VIORICA STANESCU VIORICA/CRISTINA TITA Spectacol al Teatrului Nottara Randuieli/discutii CNSS
    13.11.2017 XI A 10:00-14:00 ŢENA MARCEL ŢENA MARCEL/ANDRONACHE MARIEAN Spectacol al Teatrului Nottara Randuieli/discutii CNSS
    13.11.2017 XI B 10:00-14:00 STOICA ANA STOICA ANA/CROCNAN ELENA Spectacol al Teatrului Nottara Randuieli/discutii CNSS
    13.11.2017 XI C 18:00-22:00 POP IULIA POP IULIA Spectacol Opera Nationala Opera Nationala
    13.11.2017 XI D 10:00-14:00 GROSU IOAN GROSU IOAN Vizita la Muzeul de Arta Feudala/discutii  Muzeul de Arta Feudala
    13.11.2017 XI E 10:00-14:00 SCHIER ANDREEA SCHIER ANDREEA/PETRE VIOLETA Vizita la Centrul de Cercetare, Formare, Consultanta in microbiologie, Genetica si Biotehnologie (Microgen) Centrul de Cercetare, Formare, Consultanta in microbiologie, Genetica si Biotehnologie (Microgen)
    13.11.2017 XI F 10:00-14:00 PETRE VIOLETA PETRE VIOLETA/DUMITRU DENISA Vizita la Centrul de Cercetare, Formare, Consultanta in microbiologie, Genetica si Biotehnologie (Microgen) Centrul de Cercetare, Formare, Consultanta in microbiologie, Genetica si Biotehnologie (Microgen)
    13.11.2017 XI G 10:00-14:00 LIŞMAN VICTOR LIŞMAN VICTOR Spectacol al Teatrului Nottara Randuieli/discutii CNSS
    13.11.2017 XI H 18:00-22:00 MOISESCU ALINA MOISESCU ALINA Spectacol de teatru TNB
    13.11.2017 XI I 9:00 – 12:00 APOSTOL PAULA APOSTOL PAULA Five o’clock CNSS 203
    13.11.2017 XII A 10:00-13:00 NAE SOFIA NAE SOFIA Team Building – Starbucks, Tucano Starbucks, Tucano
    13.11.2017 XII B 10:00-14:00 MATASARIU LILIANA MATASARIU LILIANA Spectacol al Teatrului Nottara Randuieli/discutii CNSS
    13.11.2017 XII C 10:00-14:00 JELEV JULIETA JELEV JULIETA Spectacol al Teatrului Nottara Randuieli/discutii CNSS
    13.11.2017 XII D 10:00-16:00 CAZACU CARMEN CAZACU CARMEN Repetitii teatru pt. Festivalul Sorento si Festivalul Eugen Ionescu CNSS P8
    13.11.2017 XII E 10:00-14:00 ŞERBĂNESCU DINU ŞERBĂNESCU DINU Spectacol al Teatrului Nottara Randuieli/discutii CNSS
    13.11.2017 XII F 10:00-14:00 RADU DENIS RADU DENIS Spectacol al Teatrului Nottara Randuieli/discutii CNSS
    13.11.2017 XII G 10:00-14:00 VĂDUVA CRISTINA VĂDUVA CRISTINA Spectacol al Teatrului Nottara Randuieli/discutii CNSS
    13.11.2017 XII H 10:00-14:00 PAVĂL CRISTINA PAVĂL CRISTINA Vizita la Muzeul National de Arta Contemporana MNAC
    14.11.2017 IX A 0:00-24:00 CHIRIŢĂ MIHAELA CHIRIŢĂ MIHAELA/MASCAN CRISTINA Excursie Cazanele Dunarii  Cazanele Dunarii
    14.11.2017 IX B 10:00-14:00 SANDOIU GABRIEL SANDOIU GABRIEL Curs de Parapsihologie si Parafizica/discutii CNSS
    14.11.2017 IX C 10:00-14:00 GAVRILA CONSTANTIN GAVRILA CONSTANTIN Vizionare film CINEMATECA/Simulare DELF Cinemateca/CNSS
    14.11.2017 IX D 9:00-13:00 GROSU MARIANA GROSU MARIANA CULTURAL: jurnal de calatorie intr-o tara din Asia:
    ARTISTIC: copiii au talent la: recitare
    STIINTIFIC: profesor pentru o zi: matematica
    PERSONALITATI: o personalitate pe zi: scriitor
    SPORTIV: un dans pe zi
    EDUCATIE PENTRU SANATATE SI ECOLOGICA:
    primul ajutor in caz de fractura
    CNSS
    14.11.2017 IX E 10:00-14:00 VOICULESCU ALINA VOICULESCU ALINA Simpozion Inteferente CNSS
    14.11.2017 IX F 09:00-13:00 TROIE ADRIAN TROIE ADRIAN/GEORGESCU IRINA Vizionare film Pulp Fiction;discutii despre film CNSS
    14.11.2017 IX G 10:00-14:00 FULAŞ SILVIA FULAŞ SILVIA/DUNA MONICA/LAZARESCU GHEORGHE Intalnire cu Dan Ciachir CNSS
    14.11.2017 IX H 18:00-22:00 TALAAT  HAMID ANCA TALAAT  HAMID ANCA Vizionare piesa de teatru TNB
    14.11.2017 X A 09:00-13:00 STEGĂRESCU ALINA STEGĂRESCU ALINA Simpozion Interferente/Pregatire CAE/CPE CNSS
    14.11.2017 X B 9:00-13:00 NĂSTASE CONSTANŢA NĂSTASE CONSTANŢA Vizita la UPB, Facultatea de Automatica Facultatea de Automatica
    14.11.2017 X C 10:00-14:00 TACIU ECATERINA TACIU ECATERINA Intalnire cu Dan Ciachir CNSS
    14.11.2017 X D 9:00-15:00 NISTOR ANDREEA NISTOR ANDREEA Vizita la Palatul Parlamentului Palatul Parlamentului
    14.11.2017 X E 10:00-16:00 POPESCU DIANA POPESCU DIANA Treasure Hunt Parcul Herastrau
    14.11.2017 X F 8:00-14:00 STOICA NICOLETA STOICA NICOLETA Simpozion Interfente CNSS
    14.11.2017 X G 10:00-14:00 PORUMBEL ANDREEA PORUMBEL ANDREEA Intalnire cu Dan Ciachir CNSS
    14.11.2017 X H 10:00-14:00 EVI SILVIU EVI SILVIU Activitati sportive: baschet, tenis de masa, volei/“Să descoperim Bucureştiul de altădată” – plimbare în Centrul Istoric al Capitalei Centrul Istoric al Capitalei
    14.11.2017 X I 14:00-20:00 STANESCU VIORICA STANESCU VIORICA/CRISTINA TITA Orientare in cariera CNSS
    14.11.2017 XI A 10:00-14:00 ŢENA MARCEL ŢENA MARCEL Intalnire cu Dan Ciachir CNSS
    14.11.2017 XI B 10:00-14:00 STOICA ANA STOICA ANA Intalnire cu Dan Ciachir CNSS
    14.11.2017 XI C 10:00-14:00 POP IULIA POP IULIA Pregatire Club Debate CNSS
    14.11.2017 XI D 10:00-14:00 GROSU IOAN GROSU IOAN Vizita la UMF Carol Davila UMF
    14.11.2017 XI E 10:00-14:00 SCHIER ANDREEA SCHIER ANDREEA/PETRE VIOLETA/IULIANA SHAAJANI Vizita laUSAMV, Facultatea de Biotehnologii si Centrul de cercetare pentru studiul calitatii produselor agroalimentare-HORTINVEST USAMV
    14.11.2017 XI F 10:00-14:00 PETRE VIOLETA PETRE VIOLETA/IULIANA SHAAJANI Vizita laUSAMV, Facultatea de Biotehnologii si Centrul de cercetare pentru studiul calitatii produselor agroalimentare-HORTINVEST USAMV
    14.11.2017 XI G 19:00-22:00 LIŞMAN VICTOR LIŞMAN VICTOR Spectacol de teatru TNB
    14.11.2017 XI H 10:00-14:00 MOISESCU ALINA MOISESCU ALINA Vizita Radio: “Istoria Radiofonica” Radio Romania
    14.11.2017 XI I 9:00 – 12:00 APOSTOL PAULA GEORGESCU IRINA Vizionare film Balul pompierilor/dicutii despre film CNSS 203
    14.11.2017 XII A 10:00 – 14:00/20:00 NAE SOFIA NAE SOFIA Vizita Palatul Sutu/Debate/Observator  Palatul Sutu/Observator
    14.11.2017 XII B 10:00-14:00 MATASARIU LILIANA MATASARIU LILIANA Seminar Stiinta pentru Toti Casa Experimentelor Calea Vitan 242
    14.11.2017 XII C 9:00-13:00 JELEV JULIETA JELEV JULIETA Simulare DELF CNSS 112
    14.11.2017 XII D 9:00-13:00 CAZACU CARMEN CAZACU CARMEN Simulare DELF CNSS 112
    14.11.2017 XII E 10:00-14:00 ŞERBĂNESCU DINU ŞERBĂNESCU DINU/ANDRONACHE MARIEAN Simpozion Interferente CNSS
    14.11.2017 XII F 10:00-14:00 RADU DENIS RADU DENIS/CONSTANTINESCU STEFANIA Intalnire cu Dan Ciachir CNSS
    14.11.2017 XII G 10:00-14:00 VĂDUVA CRISTINA VĂDUVA CRISTINA Intalnire cu Dan Ciachir CNSS
    14.11.2017 XII H 19:00-22:00 PAVĂL CRISTINA PAVĂL CRISTINA Spectacol de teatru TNB
    15.11.2017 IX A 0:00-20:00 CHIRIŢĂ MIHAELA CHIRIŢĂ MIHAELA/MASCAN CRISTINA Excursie Cazanele Dunarii  Cazanele Dunarii
    15.11.2017 IX B 10:00-14:00 SANDOIU GABRIEL SANDOIU GABRIEL Curs de Parapsihologie si Parafizica/discutii CNSS
    15.11.2017 IX C 10:00-14:00 GAVRILA CONSTANTIN GAVRILA CONSTANTIN Casa Experimentelor Casa Experimentelor
    15.11.2017 IX D 9:00-13:00 GROSU MARIANA GROSU MARIANA CULTURAL: jurnal de calatorie in Australia
    ARTISTIC: copiii au talent la: muzica
    STIINTIFIC: profesor pentru o zi: fizica
    PERSONALITATI: o personalitate pe zi: pictor
    SPORTIV: un dans pe zi
    EDUCATIE PENTRU SANATATE SI ECOLOGICA:
    primul ajutor in caz de stop cardio respirator
    CNSS
    15.11.2017 IX E 10:00-14:00 VOICULESCU ALINA VOICULESCU ALINA Vizionare film/discutii CNSS
    15.11.2017 IX F 9:00-13:00 TROIE ADRIAN TROIE ADRIAN/ANDRONACHE MARIEAN Vizita DIGI TV DIGI TV
    15.11.2017 IX G 10:00-14:00 FULAŞ SILVIA FULAŞ SILVIA Intalnire-spectacol Leon Magdan TNB
    15.11.2017 IX H 10:00-14:00 TALAAT TALAAT  HAMID ANCA TALAAT  HAMID ANCA Simpozion Interferente – Activitati de promovare a programarii CNSS
    15.11.2017 X A 09:00-13:00 STEGĂRESCU ALINA STEGĂRESCU ALINA Simpozion Interferente/Pregatire CAE/CPE CNSS
    15.11.2017 X B 13:00-17:00 NĂSTASE CONSTANŢA NĂSTASE CONSTANŢA Vizita la UMF Carol Davila UMF
    15.11.2017 X C 7:00-24:00 TACIU ECATERINA TACIU ECATERINA Excursie tematica la Sibiu Sibiu
    15.11.2017 X D 7:00-24:00 NISTOR ANDREEA NISTOR ANDREEA Excursie tematica la Iasi Iasi
    15.11.2017 X E 9:00-13:00 POPESCU DIANA POPESCU DIANA Educatie Cinematica si dezbateri pe tema filmului Star Wars /  Activitati sportive CNSS / Parc Cismigiu
    15.11.2017 X F 9:00-15:00 STOICA NICOLETA STOICA NICOLETA Orientare in cariera : vizita la Oracle Romania Oracle Romania – sediul Pipera
    15.11.2017 X G 10:00-14:00 PORUMBEL ANDREEA PORUMBEL ANDREEA Spectacol de teatru TNB
    15.11.2017 X H 10:00-14:00 EVI SILVIU EVI SILVIU Activitate parcul Edenland Parcul Edenland
    15.11.2017 X I 10:00-16:00 STANESCU VIORICA STANESCU VIORICA/CRISTINA TITA Simpozion Interferente CNSS
    15.11.2017 XI A 10:00-14:00 ŢENA MARCEL ŢENA MARCEL/TRAISTARU CONSTANTIN Intalnire CEO CLUBS CNSS
    15.11.2017 XI B 10:00-14:00 STOICA ANA STOICA ANA Intalnire CEO CLUBS CNSS
    15.11.2017 XI C 10:00-14:00 POP IULIA POP IULIA Activitate Biblioteca Nationala a Romaniei Biblioteca Nationala a Romaniei
    15.11.2017 XI D 10:00-14:00 GROSU IOAN GROSU IOAN Vizita la Muzeul Satului/discutii Muzeul Satului
    15.11.2017 XI E 10:00-14:00 SCHIER ANDREEA SCHIER ANDREEA/DUMITRASCU CARMEN Intalnire CEO CLUBS CNSS
    15.11.2017 XI F 7:00-22:00 PETRE VIOLETA PETRE VIOLETA Excursie tematica la Sibiu Sibiu
    15.11.2017 XI G 10:00-14:00 LIŞMAN VICTOR LIŞMAN VICTOR Vizita la Muzeul National de Arta Contemporana MNAC
    15.11.2017 XI H 10:00-14:00 MOISESCU ALINA MOISESCU ALINA Simpozion Interferente CNSS
    15.11.2017 XI I 9:00 – 12:00 APOSTOL PAULA APOSTOL PAULA Irish Dance CNSS 203
    15.11.2017 XII A 9:00 – 16:00 NAE SOFIA NAE SOFIA Escalada Edenland Park Edenland Park
    15.11.2017 XII B 10:00-14:00 MATASARIU LILIANA MATASARIU LILIANA Intalnire CEO CLUBS CNSS
    15.11.2017 XII C 10:00-14:00 JELEV JULIETA JELEV JULIETA Simpozion Interferente CNSS
    15.11.2017 XII D 10:00-13:00 CAZACU CARMEN CAZACU CARMEN Simpozion Interferente CNSS 112
    15.11.2017 XII E 10:00-14:00 ŞERBĂNESCU DINU ŞERBĂNESCU DINU Intalnire CEO CLUBS CNSS
    15.11.2017 XII F 10:00-14:00 RADU DENIS RADU DENIS Vanatoare de comori,in orasul Bucuresti Bucuresti
    15.11.2017 XII G 10:00-14:00 VĂDUVA CRISTINA VĂDUVA CRISTINA Intalnire CEO CLUBS CNSS
    15.11.2017 XII H 7:00-24:00 PAVĂL CRISTINA PAVĂL CRISTINA Excursie tematica la Sibiu Sibiu
    16.11.2017 IX A 10:00-14:00 CHIRIŢĂ MIHAELA CHIRIŢĂ MIHAELA Vizita la Muzeul National de Arta Contemporana MNAC
    16.11.2017 IX B 10:00-14:00 SANDOIU GABRIEL SANDOIU GABRIEL/SPINEANU SORIN/OTET FLORINA/MASCAN CRISTINA Curs de Parapsihologie si Parafizica/discutii CNSS
    16.11.2017 IX C 10:00-14:00 GAVRILA CONSTANTIN GAVRILA CONSTANTIN Vizionare film CINEMATECA/Simulare DELF Cinemateca
    16.11.2017 IX D 9:00-13:00 GROSU MARIANA GROSU MARIANA CULTURAL: jurnal de calatorie intr-o tara din America de Nord:
    ARTISTIC: copiii au talent la: desen
    STIINTIFIC: profesor pentru o zi: chimie
    PERSONALITATI: o personalitate pe zi: actor
    SPORTIV: un dans pe zi
    EDUCATIE PENTRU SANATATE SI ECOLOGICA:
    primul ajutor in caz de hemoragie
    CNSS
    16.11.2017 IX E 10:00-14:00 VOICULESCU ALINA VOICULESCU ALINA Campionat Board Games CNSS
    16.11.2017 IX F 10:00-14:00 TROIE ADRIAN TROIE ADRIAN Intalnire ONG Antidrog CNSS
    16.11.2017 IX G 11:00-15:00 FULAŞ SILVIA FULAŞ SILVIA Competitia antreprenoriala The Entrepreneurship Day CNSS
    16.11.2017 IX H 10.00-15.00 TALAAT  HAMID ANCA TALAAT  HAMID ANCA O zi din activitatea unui programator la IBM – Prezentare IBM IBM
    16.11.2017 X A 11:00-15:00 STEGĂRESCU ALINA STEGĂRESCU ALINA Competitia antreprenoriala The Entrepreneurship Day CNSS
    16.11.2017 X B 9:00-13:00 NĂSTASE CONSTANŢA NĂSTASE CONSTANŢA Spectacol de teatru Sylvia Teatrul Arte dell ‘ Anima, str.Fainari, nr.17 D
    16.11.2017 X C 0:00-20:00 TACIU ECATERINA TACIU ECATERINA Excursie tematica la Sibiu Sibiu
    16.11.2017 X D 0:00-24:00 NISTOR ANDREEA NISTOR ANDREEA Excursie tematica la Iasi Iasi
    16.11.2017 X E 10:00-14:00 POPESCU DIANA POPESCU DIANA Traieste aventura : vizita la Edenland Park Edenland Park
    16.11.2017 X F 9:00-13:00 STOICA NICOLETA STOICA NICOLETA Workshop British Council : examenele Cambridge vs IELTS British Council
    16.11.2017 X G 10:00-14:00 PORUMBEL ANDREEA PORUMBEL ANDREEA Caravana SNSPA CNSS
    16.11.2017 X H 10:00-12:00/18:00-21:00 EVI SILVIU EVI SILVIU Sănătate prin mişcare” – activităţi sportive şi distractive în Parcul Carol I (badminton, tenis de masă)/  Seară teatrală – Romeo şi Julieta (Opera Română) Parcul Carol I/Opera Română
    16.11.2017 X I 10:00-16:00 STANESCU VIORICA STANESCU VIORICA/CRISTINA TITA Cerc de stiinte CNSS
    16.11.2017 XI A 10:00-14:00 ŢENA MARCEL ŢENA MARCEL/ANDRONACHE MARIEAN/STAN MONICA Simpozion Interferente CNSS
    16.11.2017 XI B 11:00-15:00 STOICA ANA STOICA ANA Competitia antreprenoriala The Entrepreneurship Day CNSS
    16.11.2017 XI C 11:00-15:00 POP IULIA POP IULIA Competitia antreprenoriala The Entrepreneurship Day CNSS
    16.11.2017 XI D 10:00-14:00 GROSU IOAN GROSU IOAN Vizita la Muzeul De Arta Contemporana MNAC
    16.11.2017 XI E 11:00-15:00 SCHIER ANDREEA SCHIER ANDREEA/DUMITRASCU CARMEN Competitia antreprenoriala The Entrepreneurship Day CNSS
    16.11.2017 XI F 9:00-16:00 PETRE VIOLETA PETRE VIOLETA Excursie tematica la Sibiu Sibiu
    16.11.2017 XI G 10:00-14:00 LIŞMAN VICTOR LIŞMAN VICTOR Caravana SNSPA CNSS
    16.11.2017 XI H 10:00-14:00 MOISESCU ALINA MOISESCU ALINA Salvati copiii, prezentare proiect educational CNSS
    16.11.2017 XI I 9:00 – 12:00 APOSTOL PAULA APOSTOL PAULA Vizita la UMF Carol Davila UMF
    16.11.2017 XII A 10:00-16:00 NAE SOFIA NAE SOFIA Casa Experimentelor – Team Building Casa Experimentelor
    16.11.2017 XII B 9:00-16:00 MATASARIU LILIANA MATASARIU LILIANA Timpul Bucurestiului – vizita seminar la doua muzee de arta bucurestene Muzeul Theodor Aman / Muzeul Fr.Storck
    16.11.2017 XII C 9:00-14:00 JELEV JULIETA JELEV JULIETA Jocuri in scoala : sah, baschet CNSS
    16.11.2017 XII D 10:00-16:00 CAZACU CARMEN CAZACU CARMEN/NITA ILEANA Repetitii teatru pt Festivalul Sorento si Festivalul Eugen Ionescu CNSS P8
    16.11.2017 XII E 10:00-14:00 ŞERBĂNESCU DINU ŞERBĂNESCU DINU Vizita Palatul Sutu/Debate/Observator Palatul Sutu
    16.11.2017 XII F 10:00-14:00 RADU DENIS RADU DENIS Vizionare film/ Vizita la Gradina Botanica Gradina Botanica
    16.11.2017 XII G 10:00-14:00 VĂDUVA CRISTINA VĂDUVA CRISTINA/MOCANU MIHAELA Caravana SNSPA CNSS
    16.11.2017 XII H 0:00-24:00 PAVĂL CRISTINA PAVĂL CRISTINA Excursie tematica la Sibiu Sibiu
    17.11.2017 IX A 10:00-14:00 CHIRIŢĂ MIHAELA CHIRIŢĂ MIHAELA Casa Experimentelor Casa Experimentelor
    17.11.2017 IX B 10:00-14:00 SANDOIU GABRIEL SANDOIU GABRIEL/MASCAN CRISTINA Curs de Parapsihologie si Parafizica/discutii CNSS
    17.11.2017 IX C 9:00-14:00 GAVRILA CONSTANTIN GAVRILA CONSTANTIN Activitati sportive/Mini-cinemateca de la scoala CNSS
    17.11.2017 IX D 9:00-13:00 GROSU MARIANA GROSU MARIANA CULTURAL: jurnal de calatorie intr-o tara din America de Sud:
    ARTISTIC: copiii au talent la: fotografiat
    STIINTIFIC: profesor pentru o zi: biologie
    PERSONALITATI: o personalitate pe zi: presedinte
    SPORTIV: un dans pe zi
    EDUCATIE PENTRU SANATATE SI ECOLOGICA:
    primul ajutor in caz de arsuri, degeraturi
    CNSS
    17.11.2017 IX E 10:00-14:00 VOICULESCU ALINA VOICULESCU ALINA Campionat Board Games CNSS
    17.11.2017 IX F 11:00-15:00 TROIE ADRIAN TROIE ADRIAN Spectacol de Teatru – Lectia, de Eugen Ionescu/discutii CNSS
    17.11.2017 IX G 11:00-15:00 FULAŞ SILVIA FULAŞ SILVIA Spectacol de Teatru – Lectia, de Eugen Ionescu/discutii CNSS
    17.11.2017 IX H 8:00-14:00 TALAAT HAMID ANCA TALAAT HAMID ANCA/DUMITRU DENISA Vizita la Muzeul Grigore Antipa Muzeul Grigore Antipa
    17.11.2017 X A 18:00-22:00 STEGĂRESCU ALINA STEGĂRESCU ALINA Spectacol teatru TNB
    17.11.2017 X B 7:30-22.:00 NĂSTASE CONSTANŢA NĂSTASE CONSTANŢA Excursie tematica Brasov Brasov
    17.11.2017 X C 10:00-14:00 TACIU ECATERINA TACIU ECATERINA Vizita la Gradina Botanica Gradina Botanica
    17.11.2017 X D 0:00-20:00 NISTOR ANDREEA NISTOR ANDREEA Excursie tematica la Iasi Iasi
    17.11.2017 X E 9:00-13:00 POPESCU DIANA POPESCU DIANA Numele meu, un brand? – convorbiri pe baza imaginii de sine / Vizita fabrica Coca Cola CNSS / Fabrica Coca Cola
    17.11.2017 X F 9:00-12:00 / 19:00 – 22:00 STOICA NICOLETA STOICA NICOLETA Plimbare Parc Herastrau / Spectacol de teatru Idolul si Ion Anapoda Parc Herastrau / TNB
    17.11.2017 X G 10:00-14:00 PORUMBEL ANDREEA PORUMBEL ANDREEA Vizionare film AFI Cotroceni
    17.11.2017 X H 10:00-14:00 EVI SILVIU EVI SILVIU Plimbare în Parcul Herăstrău/Activitati sportive: baschet, tenis de masa.  Parcul Herăstrău
    17.11.2017 X I 10:00-16:00 STANESCU VIORICA STANESCU VIORICA/CRISTINA TITA Vizita Universitatea Bucuresti Universitatea Bucuresti
    17.11.2017 XI A 11:00-15:00 ŢENA MARCEL ŢENA MARCEL Spectacol de Teatru – Lectia, de Eugen Ionescu/discutii CNSS
    17.11.2017 XI B 10:00-14:00 STOICA ANA STOICA ANA Vizita la Gradina Botanica Gradina Botanica
    17.11.2017 XI C 18:00-22:00 POP IULIA POP IULIA Spectacol de Teatru TNB
    17.11.2017 XI D 10:00-14:00 GROSU IOAN GROSU IOAN Vizita prin Bucurestiul Istoric Bucuresti
    17.11.2017 XI E 10:00-14:00 SCHIER ANDREEA SCHIER ANDREEA Vizita la Gradina Botanica Gradina Botanica
    17.11.2017 XI F 0:00-20:00 PETRE VIOLETA PETRE VIOLETA/TITA CRISTINA Excursie tematica la Sibiu Sibiu
    17.11.2017 XI G 11:00-15:00 LIŞMAN VICTOR LIŞMAN VICTOR Spectacol de Teatru – Lectia, de Eugen Ionescu/discutii CNSS
    17.11.2017 XI H 10:00-14:00 MOISESCU ALINA MOISESCU ALINA Prezentare Universitatea Americana din Germania CNSS
    17.11.2017 XI I 9:00 – 12:00 APOSTOL PAULA APOSTOL PAULA Vizionare film CNSS 203
    17.11.2017 XII A 10:00-12:00/21:00 NAE SOFIA NAE SOFIA Plimbare – Poze/Karaoke – Laser Tag Laser Tag
    17.11.2017 XII B 18:00-22:00 MATASARIU LILIANA MATASARIU LILIANA Concert simfonic Ateneul Roman
    17.11.2017 XII C 9:00-14:00 JELEV JULIETA JELEV JULIETA Jocuri in scoala : sah, baschet CNSS
    17.11.2017 XII D 10:00-16:00 CAZACU CARMEN CAZACU CARMEN/NITA ILEANA Repetitii teatru pt. Festivalul Sorento si Festivalul Eugen Ionescu CNSS P8
    17.11.2017 XII E 18:00-22:00 ŞERBĂNESCU DINU ŞERBĂNESCU DINU Spectacol teatru TNB
    17.11.2017 XII F 10:00-14:00 RADU DENIS RADU DENIS Vizita la Muzeul National Cotroceni/ Arhivele Nationale  Muzeul National Cotroceni
    17.11.2017 XII G 9:00-14:00 VĂDUVA CRISTINA VĂDUVA CRISTINA/MOCANU MIHAELA Vizita la Muzeul Theodor Aman Muzeul Theodor Aman
    17.11.2017 XII H 0:00-20:00 PAVĂL CRISTINA PAVĂL CRISTINA Excursie tematica la Sibiu Sibiu

    Consilier  educativ: prof. Fulaș Silvia

    0
    0

    PROGRAMUL ACTIVITĂȚILOR CURENTE ÎN COLEGIUL NAȚIONAL ”SFÂNTUL SAVA” ÎN ANUL ȘCOLAR 2017-2018

    7.30- 14.30

    0
    0

    STRUCTURA ANULUI ȘCOLAR 2017-2018

    Semestrul I : 11.09.2017- 2. 02. 2018
    Vacanță de iarnă: 23.12. 2017- 14.01.2018
    Vacanță intersemestrială: 3.02. 2018- 11. 02. 2018
    Semestrul al II-lea : 12.02 – 15.06. 2018 ( clasele a XII-a 25.05. 2018)
    Vacanța de primăvară : 31.03 – 10.04. 2018
    Vacanța de vară : 16.06- 9. 09. 2018

    0
    0

    ANUNȚ PRIVIND REZULTATELE ANALIZEI CERERILOR DE BURSE PE SEMESTRUL I AN ȘCOLAR 2017-2018 ÎNAINTE DE CONTESTAȚII

    La avizierul colegiului s-au afișat

    REZULTATELE ANALIZEI CERERILOR DE BURSE PE SEMESTRUL I AN ȘCOLAR 2017-2018

    Contestațiile se depun în ziua de vineri 6.10.2017 între orele 8.00-14.00.

    Rezulatele după contestații se afișează marți 10.10.2017 la ora 14.00 la avizierul colegiului

    0
    0

    Informații privind bursele școlare

    Pentru anul școlar 2017-2018 cererile de bursă școlară se depun la secretariat până vineri 29.09.2017 ora 12.00. Cererile vor fi semnate și de diriginte și vor avea documentee anexate conform notei din modelul de cerere.

    Pe www.licsfsava.ro s-a postat modelul de cerere pe semestrul I și semestrul II împreună cu precizările privind tipurile de burse și documentele care trebuie anexate.

    Descarca Model cererere bursa 2017-2018 semestrul I si II

    0
    0

    Anunt

    0
    0

    Anunț

    Festivitatea de deschidere a anului școlar 2017-2018 se va desfășura în curtea colegiului începând cu ora 10.00.
    Programului zilei de 11.09.2017 :
    Ora 10.00. Deschiderea oficială a anului școlar
    Ora 11.00 Dirigenții clasele IX-XII.

    0
    0

    Anunt

    0
    0