REZULTATE LA OLIMPIADE, CONCURSURI ŞI SIMPOZIOANE  ÎN ANUL ŞCOLAR 2016-2017

OLIMPIADE INTERNAŢIONALE

Nr.

crt.

Numele şi prenumele  elevului Clasa Olimpiada Premiul Profesor îndrumător
1 LEONESCU D. ANA MARIA XII B Olimpiada Internaţională de Chimie Medalie de argint Daniela Bogdan
2 TOMA EMILIAN

 

X C Olimpiada

Internaţională de lingvistică

Medalie de bronz Iulia Pop
3 POPESCU RĂZVAN IX E Balcaniada de geografie Medalie de aur Liliana Matasariu
4 ŞERBAN MATEI DENISA IX E Olimpiada Internaţională de lectură  Medalie de aur Andreea Porumbel
5 MARIA PERSU XI A Olimpiada  Internaţională de Filozofie Participare Gabriel Sandoiu

 

CONCURSURI INTERNAŢIONALE

Nr.

crt.

Numele şi prenumele    elevului Clasa Concurs Premiul Profesor îndrumator
1. NOREŢU THEODORA  CARMEN XI E Space Settlement Design Contest First Prize artistic merit

 

Mihaela Chiriţă
2. POPA IOAN VICTOR

IVANIV ANDREI

DUCARU TUDOR

CÎȘLEANU ROXANA

PETRE ANDREEA

X  A Space Settlement Design Contest Premiul  III Constantin Gavrilă
3. PARASCHIV MARCO

 

X D Space Settlement Design Contest Honorable Mention

 

Mihaela Chiriţă
4. BIVOLARU MĂDĂLINA
BUJOR GEORGE
MIHALCEA ADRIAN
PRIPA CRISTIAN
TROFIN PATRICIA
XI E Space Settlement Design Contest

 

Honorable Mention

 

Mihaela Chiriţă
5. PARASCHIV ANDREI

PRIESCU CĂTĂLINA

ROCEANU  IOANA

MOLCUŢ FLAVIA ELENA

VINTILĂ ŞTEFAN

XI C

XI H

 

XI B

Space Settlement Design Contest

 

Honorable Mention

 

Cristina Pavăl
6. RUS  MATEI

DAVID DIMITRIE

DIMITRIE ANTONIE

 

X C

X C

IX C

 

Concursul Internaţional de Robotică

First tech challenge dutch open 2017

Premiul III Constanţa Năstase

 

 

7.   VASILICĂ  ANCA MIHAELA
 
XI E Concursul interjudetean cu participare internationala “Ion Barbu – Dan Barbilian

Secțiunea  de literatură română pentru elevii

PREMIUL  al III-lea Andreea Nistor

 

 

 

CONCURSUL NAŢIONAL   INTERDISCIPLINAR  “ŞTIINŢELE PĂMÂNTULUI”

 

Nr. crt. Nume şi prenumele elevului Clasa Premiul Profesor coordonator

 

        chimie fizică biologie geografie
1. EDU  IRINA ALEXANDRA XI B Menţiune

Inclusă în lotul naţional lărgit

Daniela Bogdan Florina Bărbulescu Elena Crocnan Liliana Matasariu
2. DUMITRESCU ANDREEA XI A Participare Mihai Petrescu Mihaela Chiriţă Steluţa Paraschiv Liliana Matasariu
3. TĂRĂBĂŞANU MIHĂILĂ IOANA  ELENA X D Menţiune specială Iuliana Shajaani Mihaela Chiriţă Mariana Grosu Liliana Matasariu
4. DOBROMIR ALEXANDRU XI D Participare Daniela Bogdan Constantin Gavrilă Elena Crocnan Liliana Matasariu
5. DOBRESCU GRIGORE XII B Menţiune specială Daniela Bogdan Cristina Pavăl Mariana Grosu Liliana Matasariu
6. PARASCHIV ANDREI ALEXANDRU XI C Menţiune specială Cristina Tiţa Cristina Pavăl Violeta Petre Carmen Dumitraşcu
7. ROTARIU TRAIAN XC Premiul special Daniela Bogdan Silviu Blidariu Elena Crocnan Carmen Dumitraşcu

 

 

OLIMPIADE ŞI CONCURSURI NAŢIONALE LA

LIMBA ROMÂNĂ ŞI LIMBA LATINĂ

 

NR. crt. Numele şi prenumele    elevului Clasa

 

Olimpiada/concursuri Premiul Prof. coordonator
1. ŞERBAN MATEI DENISA IX  E Olimpiada limba şi literatura română Premiul IlI

Inclusă în lotul naţional

Andreea Porumbel
2. BOGZA VLAD MIHAI XI G Olimpiada limba şi literatura română Menţiune Cristina Văduva
3. IORDACHE MARA CORINA IX F Olimpiada limba şi literatura română Menţiune specială Andreea Nistor
4. MANEA ANDREEA KARLA X  E Olimpiada limba şi literatura română Menţiune specială Andreea Nistor
5. TROFIN PATRICIA XI E Olimpiada limba şi literatura română Menţiune specială Victor Lişman
6. IORDACHE MARA CORINA IX F Olimpiada limba şi literatura română Menţiune specială Andreea Nistor
7. BANU  ANA IX  G Olimpiada  de Latină Mentiune Monica Dună
8. GEORGESCU  RALUCA X  G Olimpiada  de Latină Menţiune specială Monica Dună
9. MARIN DANIELA X  G Olimpiada  de Latină Menţiune specială Monica Dună
10. COJOCARU  XENIA XI  G Olimpiada  de Latină Menţiune specială Monica Dună
11. TOMA EMILIAN X C Olimpiada de Lingvistică Premiul II

Inclus în lotul naţional

Iulia Pop
12. CHIPER IOANA IX B Olimpiada de Lingvistică Menţiune specială Andreea Nistor
13. CRIVĂŢ MARIA IRINA X G Olimpiada de Lectură Menţiune Victor Lişman
14. BANU ANA IX G Concursul  Tinere condeie Premiul I Andreea Porumbel
15. VINCENE EMILIA X E Concursul Tinere condeie Premiul I Andreea Nistor
16. DINE  VINCENŢIU XII G Ovidianum Premiul I Monica Dună
17. MARIN DANIELA X  G Ovidianum Premiul III Monica Dună

 

 

 OLIMPIADA NAŢIONALĂ DE LIMBA FRANCEZĂ 

Nr. crt. Numele şi prenumele elevului Clasa Premiul Profesor coordonator
1. STANCA D. IULIA MARIA X G Menţiune Carmen Cazacu
2. IONIŢĂ C. ŞTEFAN GABRIEL X  B Menţiune Alina Voiculescu
3. OBROCEA B. M. ILINCA X  F Menţiune Julieta Jelev

 

OLIMPIADA NAŢIONALĂ DE LIMBA ENGLEZA

Nr. crt. Numele şi prenumele    elevului Clasa Premiul Profesor coordonator
1. GAZI A. RUYA IX  E Premiul I Alina Stegarescu
2. ARAMĂ S. CRISTINA IOANA IX  D Menţiune Paula Apostol
3. RADU F. ANA MARIA XI  B Menţiune Nicoleta Stoica

 

 

 

 

OLIMPIADA NAŢIONALĂ DE LIMBA GERMANĂ

Nr. crt. Numele şi prenumele  elevului Clasa Premiul Profesor coordonator
1. MARGINA ILINCA IX  I Premiul III Alina Milena Moisescu
2. DIACONESCU RADU FLORIAN XI  H Menţiune Alina Milena Moisescu
3. VINTILĂ ALEXANDRA X  H Participare Alina Milena Moisescu

 

OLIMPIADE ŞI CONCURSURI NAŢIONALE  DE  CHIMIE

Nr.

crt.

Numele şi prenumele elevului Clasa Olimpiada/ concursul Premiul Profesor coordonator
1. JIJIE O. EDWARD JUSTIN  IX A Olimpiada Naţională de Chimie Menţiune Daniela Bogdan
2. ARDELEAN F. M. MARIA-CRISTINA XII B Olimpiada Naţională de Chimie Premiul II Daniela Bogdan
3. DIŢĂ C. ALEXA MARIA  IX A Olimpiada Naţională de Chimie Menţiune specială

Premiul special pentru cea mai buna lucrare practică

Daniela Bogdan
4. TĂRĂBĂŞANU-MIHĂILĂ T. IOANA ELENA X D Olimpiada Naţională de Chimie Menţiune

specială

Iuliana Shajaani
5. CONSTANTINESCU C. MIRUNA MARIA X H Olimpiada Naţională de Chimie Menţiune Cristina Tiţa

 

6. COTÎRLAN A. ANCA LUIZA X B Olimpiada Naţională de Chimie Menţiune

specială

Daniela Bogdan
7. ARITON V. CRISTIAN TEODOR  X B Olimpiada Naţională de Chimie Premiul III Daniela Bogdan
8. PAIU C.G. OLGUŢA  XI D Olimpiada Naţională de Chimie Participare Daniela Bogdan
9. ARAMĂ C. ALEXANDRA ANA MARIA XI B Olimpiada Naţională de Chimie Menţiune

specială

Daniela Bogdan
10. EDU A. IRINA ALEXANDRA XI B Olimpiada Naţională de Chimie Menţiune Daniela Bogdan
11. VINTILĂ D.G. ŞTEFAN ADRIAN XI B Olimpiada Naţională de Chimie Menţiune

Inclus în lotul naţional lărgit

Daniela Bogdan
12. POPESCU I. MARIA XI A Olimpiada Naţională de Chimie Menţiune

specială

           –
13. MIHALCEA T.C. ŞTEFAN ANDREI  XI B Olimpiada Naţională de Chimie Premiul II Daniela Bogdan
14. LEONESCU D. ANAMARIA XII B Olimpiada Naţională de Chimie Menţiune

Inclusă în lotul naţional lărgit

Calificată la etapa internaţională

Daniela Bogdan

 

15.  STOICESCU D. MILENA ANDREEA  XII B Olimpiada Naţională de Chimie Menţiune

Inclus în lotul naţional lărgit

Daniela Bogdan

 

16. ARDELEAN F. M. MARIA-CRISTINA XII B Olimpiada Naţională de Chimie Menţiune

specială

Daniela Bogdan
17. DORAN H. IOANA  XII E Olimpiada Naţională de Chimie Menţiune

specială

Daniela Bogdan
18. BĂRBULESCU F.D. MARIA XII D Olimpiada Naţională de Chimie participare Daniela Bogdan
19. CONSTANTINESCU C. MIRUNA MARIA X  H Concursul Naţional de Chimie ”C.D. Neniţescu” Premiul II Cristina Tiţa

 

20.  STOICESCU D. MILENA ANDREEA XII B Concursul Naţional de Chimie ”C.D. Neniţescu” Participare Daniela Bogdan
21. JIJIE O. EDWARD JUSTIN  IX A Concurs Naţional de Chimie ”C.D. Neniţescu” Participare Daniela Bogdan

 

OLIMPIADA  NAŢIONALĂ DE MATEMATICĂ 

Nr. crt. Numele şi prenumele elevului Clasa Premiul Profesor

Coordonator

1. PRIGOREANU  ANDREEA IXC Premiul III

Medalie de bronz

Andreea Schier
2. BĂLĂOI ANCA MARIA XI B Participare Mariean  Andronache
3. GAVREA NORA IX A Participare Dinu Şerbănescu
4. NEACŞU MARA IOANA IX H Participare Petronela Anghelescu

 

 

CONCURSUL NAŢIONAL DE MATEMATICĂ APLICATĂ
”ADOLF HAIMOVICI”

 

NR. crt. Numele şi prenumele    elevului Clasa Premiul Prof. coordonator
1. PRECUPEŢU ŞTEFANIA IX D Premiul  I – medalia de aur Monica Stan
2. OPREA ANA  MARIA IX D Menţiune Monica Stan
3. STAN MIHAI CRISTIAN IX D Menţiune Monica Stan
4. CÎRJE ELENA XI D Premiul III – medalia de argint Ştefania Constantinescu
5. BUDICĂ GEORGE RADU X D Participare Ştefania Constantinescu

 

 

 

OLIMPIADE ŞI CONCURSURI NAŢIONALE DE FIZICĂ

Nr. crt. Numele şi prenumele    elevului Clasa

 

Olimpiada Premiul Profesor îndrumator
1. POPESCU  CLAUDIA XII  A Olimpiada Naţională de Fizică Premiul II Constantin Gavrilă
2. MÂRZA D.O.D. ANA CRISTINA X H Olimpiada Naţională de Fizică Premiul II Viorica Stănescu
3. SPĂTARU S.A. SÂNZIANA ANDREEA IX I Olimpiada de ştiinte pentru juniori Mentiune Viorica Stănescu
4. CURĂVALE ANA MARIA XII A Concursul Naţional de Fizică PHI Premiul III Constantin Gavrilă
5. CONSTANTIN MIHAI XII A Concursul Naţional de Fizică PHI Menţiune Constantin Gavrilă
6. PETRE ANTONIO XII A Concursul Naţional de Fizică PHI Menţiune Constantin Gavrilă
7. VOICU ALEX GEORGIAN

 

XII A Concursul Naţional de Fizică PHI Menţiune Constantin Gavrilă
8. STOICA  DIANA XI D Concursul Naţional de Fizică PHI Menţiune Constantin Gavrilă
9. IONIŢĂ  VALENTIN XII A Concursul Naţional de Fizică PHI Premiul II Constantin Gavrilă
10. IONIŢĂ  GABRIEL X Concursul Naţional de

izică PHI

Premiul II Constantin Gavrilă
11. RĂDUCAN  BIANCA X  B Concursul Naţional de Fizică PHI Premiul II Constantin Gavrilă
12. PÂSLANN FLORENTINA XI  D Concursul Naţional de Fizică PHI Menţiune Constantin Gavrilă
13. MĂGUREANU  IRINA X  B Concursul Naţional de Fizică PHI Menţiune Constantin Gavrilă
14. TATOMIR INES X B Concursul Naţional de Fizică PHI Premiul II Constantin Gavrilă
15. SIMIONAŞ IRIS X  B Concursul Naţional de Fizică PHI Premiul I Constantin Gavrilă
16. ARITON  CRISTIAN X  B Concursul Naţional de Fizică PHI Premiul II Constantin Gavrilă
17. BĂDOI  ANDRA X  B Concursul Naţional de Fizică PHI Premiul II Constantin Gavrilă
18. ANGHEL  CATINCA IX E Concursul Naţional de Fizică PHI Premiul III Constantin Gavrilă
19. TONCIU ANDREI IXE Concursul Naţional de Fizică PHI Menţiune Constantin Gavrilă
20. AVRĂMIŢĂ IOANA X Concursul Naţional de Fizică PHI Premiul I Constantin Gavrilă
21. POPESCU  IULIA X Concursul Naţional de Fizică PHI Premiul III Constantin Traistaru
22. STĂNICĂ ALEXANDRU X F Concursul Naţional de Fizică PHI Menţiune Silviu Blidariu
23. ENE  ALEXANDRU X I Concursul Naţional de Fizică PHI Menţiune Constantin Traistaru
24. ROTARIU  TRAIAN X C Concursul Naţional de Fizică PHI Premiul II Silviu Blidariu
25. PRIGOREANU ANDREEA IX  C Concursul Naţional de Fizică PHI Menţiune Constantin Traistaru
26. TURU TEODOR IX H Concursul Naţional de Fizică PHI Premiul III Constantin Traistaru
27. DIŢĂ ALEXA MARIA IX  A Concursul Naţional de Fizică PHI Premiul III Constantin Traistaru
28. MARINESCU PAUL IX  A Concursul Naţional de Fizică PHI Premiul III Constantin Traistaru
29. AIONESE ŞTEFAN IX  A Concursul Naţional de Fizică PHI Premiul I Constantin Traistaru
30. SIBIŞEANU  OCTAVIA

 

XI A Concursul Naţional de Fizică „Hands on Univers” Menţiune

 

Mihaela Chiriţă
31. TĂRĂBĂȘANU MIHĂILĂ IOANA ELENA

 

X D Concursul Naţional de Fizică „Hands on Univers” Menţiune

 

Mihaela Chiriţă
32. PĂRCĂLĂBOIU LAURA XI E Concursul Naţional de Fizică „Hands on Univers” Menţiune

 

Mihaela Chiriţă
33. BOGDAN  ANA  MARIA  BOGZA VLAD MIHAI

 

X D Concursul Naţional de Fizică „Hands on Univers” Menţiune

 

Mihaela Chiriţă
34. OOANCEA MARIA
MARSEU ELENA  ELENA
XI E Concursul Naţional Ştiinţe şi tehnologii Premiul I Mihaela Chiriţă
35. STAN MIHAI
UNGUREANU ILINCA MARIA
IX D Concursul Naţional Ştiinţe şi tehnologii Pemiul II Mihaela Chiriţă
36. SIBIŞEANU OCTAVIA

NICULĂIŢĂ ANA

XI A Concursul Naţional Ştiinţe şi tehnologii Premiul III Mihaela Chiriţă
37. VIŞAN ANTONIA RADU MATEI XI A Concursul Naţional Ştiinţe şi tehnologii Menţiune

 

Mihaela Chiriţă
38. MULLER ALEXANDRA
PERSU MARIA
XI A Concursul Naţional Ştiinţe şi tehnologii Premiul special

 

Mihaela Chiriţă
39. DRAGU MARIA
BACH MINH ANH
X D Concursul Naţional Ştiinţe şi tehnologii Premiul special

 

Mihaela Chiriţă
40. CARANDA MIRUNA

GHERGHE COSTIN

 

X  D Concursul Naţional Ştiinţe şi tehnologii Premiul special

 

Mihaela Chiriţă
41. TĂRĂBĂŞANU MIHĂILĂ IOANA ELENA X D Concursul Naţional Ştiinţe şi tehnologii Premiul special

 

Mihaela Chiriţă
42. CHIVU MARIA
TABACU TEODORA
X D Concursul Naţional Ştiinţe şi tehnologii Premiul special Mihaela Chiriţă
43. BOGDAN ANA MARIA
ANGHEL ALEXANDRA GABRIELA
X D Concursul Naţional Ştiinţe şi tehnologii

 

Premiul special

 

Mihaela Chiriţă
44. ARAMĂ CRISTINA POPOVICI LAURA IX D Concursul Naţional Ştiinţe şi tehnologii Premiul special

 

Mihaela Chiriţă
45. GHIŢĂ ALEXANDRU

NEDELCU ANCA

IX D Concursul Naţional Ştiinţe şi tehnologii Premiul special Mihaela Chiriţă
46. ANDĂR MARIA KAROLINA
STRATAN ANA ALEXANDRA
IX D Concursul Naţional Ştiinţe şi tehnologii Premiul special Mihaela Chiriţă
47. OPREA ANA MARIA VIZDEI SMARANDA IX D Concursul Naţional Ştiinţe şi tehnologii Premiul special

 

Mihaela Chiriţă
48. OANCEA ELENA
SUCIU ANA MARIA
CIOBANU MIRUNA
IX D Concursul Naţional Ştiinţe şi tehnologii Premiul special

 

Mihaela Chiriţă
49. UNAL ESRA

ENEA RAFAELA

IX D Concursul Naţional Ştiinţe şi tehnologii Premiu special Mihaela Chiriţă
50. PRIPA CRISTIAN

STANCIU IRINA

XI E Concursul Naţional Ştiinţe şi tehnologii Premiul special Mihaela Chiriţă
51. PÂRCĂLĂBOIU LAURA

TODERAŞC TUDOR

 

XI E Concursul Naţional de Fizică Aplicată „Universul Einstein” Premiul II

 

Mihaela Chiriţă
52. STOIAN PETRINA IOANA ANA MARIA

STĂIANU SMARANDA

XI A Concursul Naţional de Fizică Aplicată „Universul Einstein” Menţiune

 

 

Mihaela Chiriţă
53. TĂRĂBĂŞANU-MIHĂILĂ T. IOANA ELENA X D Concursul Naţional de Fizică Aplicată „Universul Einstein” Premiul special

 

Mihaela Chiriţă
54. POPESCU  MIRUNA

 

XI A Concursul Naţional de Fizică PHI Premiul I

 

Mihaela Chiriţă
55. GHERGHE COSTIN

 

X D Concursul Naţional de Fizică PHI Premiul I

 

Mihaela Chiriţă
56. BOGDAN ANA MARIA

 

X D Concursul Naţional de Fizică PHI Premiul I

 

Mihaela Chiriţă
57. OANCEA MARIA,

MARSEU ELENA

XI E Concursul Naţional de Fizică PHI Premiul I Mihaela Chiriţă
58. BIVOLARU MĂDĂLINA

 

XI E Concursul Naţional de Fizică PHI Premiul II

 

Mihaela Chiriţă
59. NOREȚU THEODORA CARMEN XI E Concursul Naţional de Fizică PHI Premiul  II Mihaela Chiriţă
60. MIHALCEA ADRIAN XI E Concursul Naţional de Fizică PHI Premiul  II

 

Mihaela Chiriţă
61. PÂRCĂLĂBOIU  LAURA

 

XI E Concursul Naţional de Fizică PHI Premiul II

 

Mihaela Chiriţă
62. VIŞAN ANTONIA

 

XI A Concursul Naţional de Fizică PHI Premiul II

 

Mihaela Chiriţă
63. NEDA ADINA

 

XII E Concursul Naţional de Fizică PHI Premiul II

 

Mihaela Chiriţă
64. GRECU ȘTEFANIA NICOLETA X D Concursul Naţional de Fizică PHI Premiul III

 

Mihaela Chiriţă
65. IVAȘCU ANA ECATERINA

 

X D Concursul Naţional de Fizică PHI Menţiune

 

Mihaela Chiriţă
66. SUCIU ANA MARIA

 

IX D Concursul Naţional de Fizică PHI Menţiune

 

Mihaela Chiriţă
67. MÂRZA D.O.D. ANA CRISTINA X H Concursul Naţional de Fizică PHI Premiul I Viorica Stănescu
68. MICU A. GEORGE ROBERT X E Concursul Naţional de Fizică PHI Premiul I Viorica Stănescu
69. HARLES C.S. SERBAN MIHAI X H Concursul Naţional de Fizică PHI Premiul II Viorica Stănescu
70. SOCOL L.O. CĂLIN LUCIAN X H Concursul Naţional de Fizică PHI Premiul III Viorica Stănescu
71. SANDU B. DRAGOŞ FLORIAN X H Concursul Naţional de Fizică PHI Premiul III Viorica Stănescu
72. BATALU N.D. DANIEL IOAN IX I Concursul Naţional de Fizică PHI Premiul III Viorica Stănescu
73. SECUIU C. ANDREI RAFAEL IX I Concursul Naţional de Fizică PHI Premiul III Viorica Stănescu
74. NEAGU ALEXANDRA IX I Concursul Naţional de Ştiinţă şi Tehnică “Florin Vasilescu” Premiul I Viorica Stănescu
75. POPA ROXANA IX I Concursul Naţional de Ştiinţă şi Tehnică “Florin Vasilescu” Premiul I Viorica Stănescu

 

 

 

 

 

 

 

 

OLIMPIADA NAŢIONALĂ DE BIOLOGIE

Nr. crt. Numele şi prenumele elevului Clasa Premiul Profesor

coordonator

1 MOLCUŢ FLAVIA  ELENA XI  B Premiul II Elena Crocnan
2 DOBRESCU  GRIGORE XII  B Participare Denisa Dumitru

 

 

OLIMPIADA NAŢIONALĂ DE ISTORIE

Nr.crt. Numele şi prenumele elevului Clasa Premiul Profesor coordonator
1 MANEA  CRISTINA  FLORENTINA IX G Menţiune Denis Radu
2 ZĂVORANU  MARIA  IULIA X G Premiu special Ioan Grosu

 

  OLIMPIADE şi CONCURSURI NAŢIONALE DE GEOGRAFIE 

Nr. crt. Numele şi prenumele elevului Clasa Olimpiada/ Concursul Premiul Profesor coordonator
1. POPESCU RĂZVAN MARIAN

 

IX  E Olimpiada Naţională de Geografie Premiul I

Calificat în lotul naţional

Liliana Matasariu
2. STEGĂRESCU NICOLETA IX H Olimpiada Naţională de Geografie  

Menţiune

Liliana Matasariu
3. NICOLETE LILIANA ŞTEFANIA X I Olimpiada Naţională de Geografie Menţiune Liliana Matasariu
4. SOARE  OCTAVIAN XI B Olimpiada Naţională de Geografie Menţiune Liliana Matasariu
5. BERCHEŞAN SEBASTIAN,

RĂDUCAN ANDREEA BIANCA,

SIMION BOGDAN,

NĂSTASE ANDRADA

IX B,

X B,

XI F,

XII G

Concursul Naţional Geomondis Menţiune Carmen Dumitraşcu

 

 

 

 

 OLIMPIADE NAŢIONALE DISCIPLINE SOCIO – UMANE

 

Nr. crt. Nume si prenume elev Clasa Olimpiada

naţională

Premiul Profesor coordonator
1. PERSU  MARIA XI A Olimpiada

naţională de Filosofie

Premiul II

Calificată în lotul naţional

Gabriel Săndoiu
2 GHIC OZANA MIRUNA XII A Olimpiada

naţională de Economie

Menţiune Sorin Spineanu-Dobrotă

OLIMPIADA NAŢIONALĂ DE RELIGIE ORTODOXĂ

 

Nr. crt. Elev, nume si prenume Clasa Premiul Profesor coordonator
1. Chivu Maria  X D Premiul II Eugenia Cornitescu

 

 

SIMPOZIONUL NAŢIONAL CU SECŢIUNE DE INFORMATICĂ ŞI TIC

“TRADIŢII ŞI OBICEIURI DE IARNĂ LA ROMÂNI”

Nr. crt. Nume si prenume elev Clasa Premiul Profesor de informatică

coordonator

1.      GRIGORE GABRIELA IX G Premiul I Anca Olimpia Talaat Hamid
2.      NIŢU MARIA IX F Premiul I Anca Olimpia Talaat Hamid
3.      PĂCURAR COSMINA IX D Premiul I Anca Olimpia Talaat Hamid
4.      STAN MIHAI IX D Premiul II Anca Olimpia Talaat Hamid
5.      SOLDEA CRISTINA  IX F Premiul II Anca Olimpia Talaat Hamid
6.      BANU ANA IX G Premiul II Anca Olimpia Talaat Hamid
7.      TORSAN PETRA IX G Premiul III Anca Olimpia Talaat Hamid
8.      ZVARICI ARIANA IX F Premiul III Anca Olimpia Talaat Hamid
9.      ARITON IOANA IX F Premiul III Anca Olimpia Talaat Hamid
10.    NOVAC ŞTEFANIA IX I Premiul II Anca Olimpia Talaat Hamid

 

 

 

CONCURSURI INTERNAŢIONALE

Grafică, Design, Artă fotografică

Nr.

crt.

Numele şi prenumele    elevului Clasa Concurs Premiul Profesor coordonator
1. GRIGORIU BEATRICE IX G Concursul Internaţional “Oraşul meu de suflet” Premiul I Anca Olimpia Talaat Hamid
2. MUTU NECULA ANDREEA IX D Concursul Internaţional “Oraşul meu de suflet” Premiul I Anca Olimpia Talaat Hamid
3. CÎRSTOIU MEDEEA IX D Concursul Internaţional “Oraşul meu de suflet” Premiul II Anca Olimpia Talaat Hamid
4. NOVAC ŞTEFANIA IX I Concursul Internaţional “Oraşul meu de suflet” Premiul II Anca Olimpia Talaat Hamid
5. PĂCURAR COSMINA IX D Concursul Internaţional “Oraşul meu de suflet” Premiul II Anca Olimpia Talaat Hamid
6. STAMATI PETRU IX I Concursul Internaţional “Oraşul meu de suflet” Premiul II Anca Olimpia Talaat Hamid
7. SUCIU ANA MARIA IX D Concursul Internaţional “Oraşul meu de suflet” Premiul II Anca Olimpia Talaat Hamid
8. BARBU VICTOR XI B Concursul Internaţional “Oraşul meu de suflet” Premiul I Liliana Matasariu
9. HUŢULEAC TEODORA IX E Concursul Internaţional “Oraşul meu de suflet” Premiul I Liliana Matasariu
10. VLĂDUŢU SÂNZIANA XII A Concursul Internaţional “Oraşul meu de suflet” Premiul I Liliana Matasariu
11. PETRESCU SECELEANU DARIA XII D Concursul Internaţional “Oraşul meu de suflet” Premiul I Liliana Matasariu
12. CUCU MĂLINA IX I Concursul Internaţional “Oraşul meu de suflet” Premiul II Liliana Matasariu
13. POPESCU TORI XII A Concursul Internaţional “Oraşul meu de suflet” Premiul II Liliana Matasariu
14. SOARE OCTAVIAN XI B Concursul Internaţional “Oraşul meu de suflet” Menţiune Liliana Matasariu
15. BARBU VICTOR XI B Concursul Internaţional

„Cufărul cu poveştile copilăriei”

Premiul I Liliana Matasariu
16. ROŞULESCU ROXANA XII D Concursul Internaţional

„Cufărul cu poveştile copilăriei”

Premiul I Liliana Matasariu
17. DINESCU IULIA XI B Concursul Internaţional

„Cufărul cu poveştile copilăriei”

Premiul II Liliana Matasariu
18. HUŢULEAC TEODORA IX E Concursul Internaţional

„Cufărul cu poveştile copilăriei”

Premiul II Liliana Matasariu

 

 

 

 

0
0

Scrie un mesaj